انتخاب رنگ تابلوهای مدرن

انتخاب رنگ تابلوهای مدرن

انتخاب رنگ تابلوهای مدرن

یکی از مشکلاتی که در انتخاب تابلو با آن درگیر هستیم رنگ است. معمولا به دنبال تابلوهایی هستیم که با مبلمان و دکوراسیون منزل ست شوند. یکی از این ترفندها انتخاب رنگ های متضاد است. این ترفند باعث می شود انتخاب رنگ تابلوهای مدرن شما با یک ترکیب رنگی جذابیت و کنتراست را در فضا ایجاد کنید.

امروزه ایجاد یک گالری دیواری با مجموعه ای از تصاویر و عکس ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. همیشه قبل از نصب تابلو روی دیوار، مکان هر تابلو را پیش بینی کرده و چیدمان های مختلفی انجام دهید تا به چیدمان دل خواهتان برسید.

همیشه قبل از نصب هر تابلو بر روی دیوار محل آن را تخمین بزنید. برای این کار تابلوها یا عکس ها را روی زمین مقابل دیوار قرار دهید و چندین مرتبه با آن ترتیب دهید تا به چیدمان دلخواه برسید.
هنگامی که چندین تابلو را به طور همزمان نصب می کنید، باید آنها را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید این بدان معنی است که به عنوان یک مجموعه باید ارتفاع و تناسب صحیحی داشته باشد.
روی دیوار گالری، تمرکز مهم است. بنابراین، پیشنهاد می کنم یک تخته بزرگ در مرکز دیوار و تخته های کوچکتر در اطراف آن قرار دهید.
سعی کنید همه تخته ها را در یک فاصله از یکدیگر نصب کنید. فاصله حداقل ۲-۳ سانتی متر مورد نیاز است.
می توانید با ابعاد قاب و تابلوها بازی کنید. کنار هم قرار گرفتن بزرگ و کوچک جلوه زیبایی را دارا می باشد. گاهی قاب و تابلو باید یکسان و یک شکل باشند و گاهی می توان آنها را در رنگ های مختلف انتخاب کرد. همه چیز به دکوراسیون منزل و سلیقه شما بستگی دارد.

چند قانون کلی در مورد اندازه‌گیری انتخاب رنگ تابلوهای مدرن وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • طول تابلو باید حدودا دو سوم طول مبل یا المان پایینش باشد.
  • تابلو باید حداقل ۱۵ سانتی‌متر بالاتر از لبه مبل یا المان پایینش نصب شود.
  • تابلوی کوچک نمی‌تواند فضای بزرگی مثل پذیرایی را پر کند؛ در چنین فضاهایی حتما چند تابلوی کوچک را کنار هم نصب کنید تا زیباتر دیده شود.
  • هنگام انتخاب تابلو، ارتفاع سقف را نیز در نظر بگیرید؛ طول و عرض تابلو باید طوری باشد که فضا را به شکل مناسبی پر کند.
  • برای نصب تابلو در فضاهای معمول، وسط تابلو حدودا باید در راستای چشم مخاطب باشد.

 

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *