سایزهای استاندارد برای چاپ عکس

سایزهای استاندارد برای چاپ عکس

سایزهای استاندارد برای چاپ عکس

در بسیاری از مواقع ما تمایل داریم عکسهایمان را برای آلبوم چاپ کنیم، سایزهای متداول چاپ عکس که برای آلبوم مورد استفاده قرار می گیردسایزهای استاندارد برای چاپ عکس  شامل  (۱۰*۱۵ ، ۱۳*۱۸ ، ۱۶*۲۱ ، ۲۰*۲۵ ، ۲۰*۳۰ ) سانتی متری می باشد.
نکته ای که برای چاپ عکس باید به آن توجه نمایید ، سایزهای استاندارد برای چاپ عکس کیفیت عکس در هنگام چاپ می باشد ، بهتر است  سایز عکسهایتان را بر حسب کیفیت چاپ انتخاب نمایید . از آنجایی که خیلی ازافراد تخصصی در مورد کیفیت عکسهایشان ندارند پس ما به شما آموزش می دهیم که چه عکسی با چه کیفیتی مناسب چه سایزی می باشد .
عکسهایی که با گوشی همراه گرفته می شود بهتر است در سایز های ۱۰*۱۵ ، ۱۳*۱۸ ، ۱۶*۲۱ سانتی مترچاپ شود ، زیرا این عکسها کیفیتی برای چاپ در سایز های بزرگتر را ندارند.

البته می توان این عکسها را با روش های خاص به وسیله نرم افزار های مختلف ویرایش عکس ، ادیت و تنظیم نمایید که در این صورت می توان این عکس ها را گاهی در سایز های بزرگتر حتی تا سایز ۳۰*۴۰  سانتی متری نیزچاپ کرد .
بیشتر افراد تمایل دارند پس از چاپ عکس هایشان در سایز های بزرگ ، آنها را شاسی کنند  به عبارتی چاپ شاسی نمایند و برای این منظور باید کیفیت عکس ها مناسب چاپ در سایز مورد نظر باشد، پس حتما باید دوربینی که با آن عکاسی می کنید نیز با کیفیت باشد.

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *