سه روش چاپ تابلو آلبوم دیجیتال

سه روش چاپ تابلو آلبوم دیجیتال

سه روش چاپ تابلو آلبوم دیجیتال

شرکت‌های یا سایت‌های طراحی

۱-این روش کاربرد زیادی در ایران ندارد. در حقیقت شرکت‌های طراحی این روز‌ها در ایران همان شرکت‌های صحافی آلبوم هستند که یک یا چند طراح را استخدام کرده‌اند و این طراحان CD عکس‌ها را از شما تحویل گرفته و طراحی آلبوم‌ها را انجام می‌دهند. طراحان این شرکت‌ها برای تسریع در کار معمولا از یک سری طرح‌های آماده استفاده می‌کنند سه روش چاپ تابلو آلبوم دیجیتال که پیش از این توسط فتوشاپ به صورت لایه‌باز طراحی شده است. تقریبا هیچ طراحی آلبوم‌های لایه‌باز خود را در اختیار عکاس قرار نمی‌دهد. به دلیل مشابه بودن آلبوم های طراحی شده توسط این طراحان ، قدرت خلاقیت و انحصار از عکاس سلب می شود .

۲- نرم‌افزارهای طراحی:

یک سری نرم‌افزارهای طراحی به طور اختصاصی برای طراحی آلبوم‌های عروس ساخته شده‌اند که از آن جمله می‌توان به Art Leather, Leather Craftsmen, Zookbinders و PictoBooks اشاره کرد. قیمت‌های آنها از مقادیر بسیار کم تا بسیار زیاد متغیر است که در هر حال به دلیل اینکه در ایران موجود نیستند و باید آنها را به صورت قفل شکسته خریداری کنید، باید هزینه یکسانی برای تهیه آنها پرداخت کنید. شخصا تابحال ندیده‌ام که هیچ یک از طراحان زورنال‌های عروس از این برنامه‌ها بصورت اورجینال استفاده کنند.

۳- فتوشاپ:

معمول‌ترین و شاید قوی‌ترین روشی که برای طراحی آلبوم‌های عروسی وجود دارد استفاده از فتوشاپ است. این نرم‌افزار قدرتمند به عکاسان امروز امکان می‌دهد از ابتدا تا انتهای کار روی آلبوم‌های عروس را توسط خود برنامه و پلاگین‌های جانبی آن در اختیار بگیرند و به اتمام برسانند.در این سبک از طراحی که محور آن ایده های نو و مبتکرانه عکاس یا طراح است شاهد آثاری زیبا و بیادماندنی در این صنعت هنری می باشیم  .

 

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *