شاسی عکس

شاسی عکس

شاسی عکس

ابتدا باید توضیح داد که تخته شاسی عکس همانطور که از اسمش پیداست از جنس چوب است و از چوب ساخته شده است.
چوب یکی از محبوب ترین و کارامد ترین ماده هایی است که در حیات وجود دارد و از ابتدای حیات انسان تا به امروز نقش بسیار مثبتی در زندگی و پیشرفت بشر داشته است. چرا که انسان برای ساخت اکثر اشیا و ابزار های زندگی از این وسیله استفاده می کند.
چوب جایگاه برجسته‌ای در اقتصاد جهانی دارد. تولید سالانه چوب در جهان ۲۵۰۰ میلیون متر مکعب است. خواص فیزیکی و شیمیایی و نیز مکانیکی چوب آن را فعلاً بی جانشین کرده‌است.
حال که سرگذشت چوب را بشتر از پیش می دانیم به موضوع اصلی می پردازیم , یعنی شاسی عکس که به طور کلی جنس بدنه آن از چوب ساخته شده و در صنعت چاپ عکس یکی از اغلام پر فروش و پر کاربرد محسوب می شود.
تخته شاسی ایده ای بسیار جالب و خلاقانه است که عکس و تابلو را با یکدیگر ادغام می کند و به عنوان یک دکوری زیبا می توانید از آن در محل کار یا محیط خانه استفاده نمایید.

 

طراحی یا جنس تخته شاسی

همانطور که گفتیم بدنه و کلیت سازه تخته شاسی از  جنس چوب یا MDF  می باشد که برای زیبایی بیشتر دور آن را نواری از جنس PVC پوشانده اند و همچنین بر روی تخته شاسی جایی که عکس بر روی آن چسب مخصوص تخته شاسی قرار دارد که عکس به راحتی بر روی تخته شاسی سوار شود , پشت تخته شاسی نیز دو شیار به طور مجزا در راستای افقی و عمودی قرار دارد برای آویزان کردن آن بر روی دیوار .

سایز تخته شاسی

سایز تخته شاسی عکس به طور استاندارد از سایز ۹*۶ سانتی متر تا ۳۶۰*۱۸۰ سانتی متر می باشد اما باید در نظر داشت که شما می تواند در سایز های غیر استاندارد نیز آن ها را سفارش دهید و یا به اشکال گوناگون برش دهید.
تخته شاسی های عکس نیز از نظر ضخامت به ۳ سایز تقسیم می شوند که این ضخامت ها در تمامی سایز های بالا موجود است. ضخامت ها عبارت اند از ۸ میلی متر , ۱۶ میلی متر و ۳۰ میلی متر.

کلیدواژه : شاسی عکس
megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *