نکاتی در راهنمایی دکور منزل

نکاتی در راهنمایی دکور منزل

نکاتی در راهنمایی دکور منزل

 توازن یا بالانس

به‌ صورت خلاصه بالانس یا توازن، به توزیع برابر اجسام در اتاق به لحاظ بصری گفته می ‌شود. بالانس و توازن نیز خود به سه دسته جداگانه شامل بالانس متقارن، نامتقارن و شعاعی تقسیم ‌بندی می‌ شود. بالانس متقارن معمولاً در طراحی‌ های سنتی به چشم می ‌خورند. اصل اساسی در این نوع توازن بر اساس روش ‌های سنتی قرار دادن اشیاء به‌ صورت آیینه ‌ای در روبروی هم می ‌باشد.

بالانس نامتقارن روش متداول طراحی داخلی این روزهاست که در سبک ‌های مدرن به تکرار دیده می‌ شود.نکاتی در راهنمایی دکور منزل  در این حالت توازن به وسیله قرار دادن اشیایی متفاوت، اما از لحاظ بصری هم ‌وزن به دست می ‌آید؛ یعنی در حالت کلی تقارنی بین اجسام و حالات و مکان قرارگیری آن ‌ها مشاهده نمی ‌کنید، اما در کل هارمونی زیبایی بین آن‌ ها ایجاد شده است. درواقع می‌ توان گفت بالانس نامتقارن خودمانی‌ تر است، اما سخت ‌تر به دست می ‌آید.

بالانس شعاعی نیز وقتی به دست می ‌آید که همه المان‌ ها و وسایل در انواع سبک های مهم دکوراسیون داخلی، حول یک نقطه مرکزی چیده می‌ شوند. معمولاً معماران از این نوع بالانس در خانه‌ های کوچک برای ایجاد فضایی شیک اما صمیمی استفاده می‌ کنند.

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *