چاپ عکس در کاغذ سیلک

چاپ عکس در کاغذ سیلک

چاپ عکس در کاغذ سیلک

کاغذ سیلک چیست (Silk)

کاغذ سیلک را می توان بین کاغذ گلاسه مات و براق دانست . شاید برای شما سوال شده باشد که عکس ابریشمی چیست ؟ عکس ابریشمی عکسیست که بر روی کاغذ عکس ابریشمی یا همان کاغذ سیلک عکاسی چاپ می شود. کاغذ عکس سیلک یکی از پر طرفدارترین کاغذ ها برای چاپ عکس است که تقریبا اکثر لابراتوار ها از آن پشتیبانی می کنند. چاپ سیلک عکس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به عبارتی کنتراست بالایی دارند . چاپ عکس سیلک برای چاپ های حرفه ای و عکاسانی که بسیار حرفه ای می باشند و نیازی به پرداخت هزینه بالایی ندارند بهترین گزینه است.

در پاسخ به این سوال که مزایای چاپ عکس سیلک چیست می توان گفت میزان تراکم نقره در این کاغذ بسیار بالا و تقریبا به میزان ۸۵ درصد بوده و هنگام لمس آن زبری و بافت آن مشخص و قابل لمس می باشد. چاپ عکس در کاغذ سیلک از جمله مشخصه های مهم آن نماندن اثر انگشت بر روی آن می باشد و نسبت به کاغذ مات یا کاغذ لاستر ضخیم تر و محکم تر می باشد و آسیب پذیری کاغذ سیلک از تمامی کاغذ های چاپ عکس کمتر می باشد. کیفیت عکس هنگام چاپ بر روی این کاغذ بسیار بالا و قابل قبول می باشد، از مهمترین  مشخصه این کاغذ این می باشد که اثر انگشت بر روی آن به جای نمی ماند و نسبت به کاغد مات ضخیم تر و محکم تر می باشد و آسیب پذیری این کاغذ از تمام کاغذهای عکاسی کمتر می باشد ، جهت چاپ عکس این کاغذ توصیه می شود زیرا نسبت به قیمت و کیفیت مقرون به صرفه می باشد.

امروزه صنعت کاغذ بسیار پیشرفته شده است و همه چیز در حال افزایش کیفیت و دقت است. کاغذ ها هم در زمینه چاپ از این مورد استثنا نیستند .

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *