چاپ عکس

چاپ عکس

چاپ عکس

چاپ عکس هم مثل هر فرآیندی یک مثلث جذاب برای خودش دارد ! عکس دیجیتال ، تجهیزات چاپ و کاغذ عکس سه راس این مثلث هستند. اینکه در عکاسی از کاغذ چه استفاده ای میشود و کاغذ عکاسی چیست موضوعیست که در این مقاله به آن می پردازیم. همچنین با انواع چاپ عکس در عکاسی ، جنس کاغذ عکاسی و انواع کاغذ چاپ عکس آشنا خواهیم شد.

در گذشته عکاسی مختص دوربین های آنالوگ بوده است و چاپ آنها فقط در اتاق های تاریک انجام میشد اما امروزه با پیشرفت فناوری ها و تکنولوژی حتی میتوانید در خانه هم عملیات لازم را جهت انواع چاپ عکس انجام دهید . البته برای انواع مدل چاپ عکس ، ابتدا به چاپگر مخصوص عکس و همچنین کاغذهای مخصوصی بنام کاغذ چاپ عکس نیاز دارید. البته عکس های چاپی را بر روی هر نوع کاغذی می توان چاپ کرد اما برای اینکه بتوانید عکس های کاغذی با کیفیت بالا داشته باشید لازم است از کاغذ های مخصوص چاپ عکس استفاده نمائید. که نسبت به نوع معمول آن مقاوم تر و با کیفیت تر می باشد. ما در این مقاله قصد داریم انواع جنس کاغذ عکس و کاربرد کاغذ در عکاسی را بررسی نمائیم.

کاغذ عکاسی، کاغذی با پوشش مواد شیمیایی حساس به نور است که برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریباً کاغذ عکاسی شبیه به فیلم عکاسی است، و از ترکیب ژلاتین و نقره برمید ساخته می‌شود، با این تفاوت که پایه کاغذ عکاسی از فیبر است. تمامی کاغذهای عکاسی از یک لایه حساس به نور (هالیدهای نقره) که با لایه ژلاتینی بر روی آن چسبیده است، تهیه می‌شوند. کاغذ ها در عکاسی پایه ی چاپ هستند.

megportal
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *