تابلو دکوراتیو

فیلـتر

نمایش 1–24 از 305 نتیجه

تابلو دکوراتیو
یکی از بهترین گزینه های زیبایی بخشی به محیط تابلو دکوراتیو است چرا که امروزه برای دکوراسیون هر فضایی نیازمند اکسسوری هایی مرتبط و هماهنگ با محیط است که از نظرابعاد، رنگ، شکل باید با چیدمان مطابقت داشته باشد. دقت کنید که دیواری را برای نصب تابلو دکوراتیو انتخاب کنید که جلوه تصویر نصب شده را حفظ کند. موارد مناسب برای نصب تابلو اغلب دیوار اتاق پذیرایی، اتاق خواب، دیوار بین دو پنجره است. اما اگر در سالن نشیمن کنسول قرار داشته باشد، دیوار بالای کنسول انتخاب مناسبی برای نصب تابلو دکوراتیو است. باید توجه کرد  که اگر پنجره بسیار بزرگ باشد نصب تابلو در کنار آن اصولی نیست. دلیل این امر این است که پنجره بزرگ تمامی تمرکز و توجه افراد را جلب میکند و اگر تابلویی در کنار پنجره بزرگ آویزان شود دیگر جلوه خاصی نخواهد داشت و زیبایی خود را از دست می دهد.به کاربردن تابلو دکوراتیو جهت دکوراسیون داخلی جهت روح بخشی به فضا جز ملزومات است، یکی از اصلی ترین اهداف ساخت. اگر قصد دارید که چندین تابلو دکوراتیو و نقاشی در سالن پذیرایی استفاده می شود بهتر است که از تابلوهایی استفاده شود که همگی دارای یک سبک یکسان و موضوعی واحد باشند این هماهنگی و تطبیق تابلوها باعث جلوه بیشتر و زیبایی دو چندان محیط میشود.

از دیگر موارد مهمی که باید به آن توجه کرد این است که تابلو دکوراتیو باید هم سطح با شعاع دید باشد و به دلیل اینکه بیشتر مواقع افراد در اتاق نشیمن روی مبل نشسته اند پس زاویه چشم در سطح پایین تری قرار میگیرد پس در نتیجه تابلو باید در ارتفاع کمتری نصب شود.
تابلو دکوراتیو موثر در زیبایی بخشیدن به محیط پیرامون است. در واقع یک قاب که در آن هنری  نقش بسته باشد و جهت دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد را به اصطلاح تابلو گویند و مزیت تابلو به سایر وسایل دکوراسیون این است که میتواند مفهومی را به بیننده انتقال دهد.

دکوراتیو به معنای زیبایی و شکوه است و تابلو دکوراتیو باعث جلوه دادن به فضا میشود.
امروزه تابلو دکوراتیو برای ایجاد یک فضای مدرن بسیار کاربردی است. از آنجایی که طراحی مدرن در ایجاد فضای لوکس بسیار موثر بوده روز به روز بر تعداد طرفدارن تابلوهای دکوراتیو افزوده میشود و بازار خرید و فروش این تابلوهای دیواری رونق زیادی دارد.

مناسب هر بودجه
از بزرگترین مزایای تابلو دکوراتیو، تنوع قیمتی بالاست که این امکان را به مخاطب میدهد که با هر بودجه ای تهیه این تابلو برایش امکان پذیر باشد. دلیل این تنوع قیمتی تفاوت درسبک اجرا، اندازه تابلو و… است و هزینه تابلو در صورتی که با روش چاپی انجام شود بسیار ارزان بوده ویکی از دلایل استقبال از این تابلوها همین مقرون بصرفه بودن است.

قابل استفاده در هر محیط
تابلو دکوراتیو شامل انواع تصاویر است و به دلیل عدم محدودیت در انتخاب طرح قابلیت استفاده در شرکتها، اتاق پذیرایی، لابی هتل، رستوران  و … را دارد.البته توجه به این نکته مهم است که باید تصویری انتخاب شود که مناسب فضای مورد نظر بوده و به اصطلاح نمادی برای آن محیط باشد. مثلا برای اتاق خواب تصویرغذا مناسب نیست و یا تصویر کارتونی مناسب فضای اداری نمیباشد.

تنوع ابعاد
تابلو دکوراتیو به صورت یک یا چند تکه طراحی میشوند، و تابلوهای چند تکه به دو صورت قطعات منظم و یا نا منظم است  تکه های هم اندازه و یا نامنظم در ابعاد کوچک و بزرگ تهیه میشود. همچنین این تابلوها میتوانند روی تخت شاسی و همچنین بوم اجرا شوند.

تابلو دکوراتیو در سبکهای مختلف اجرا میشود:

تابلو دکوراتیو دست‌ساز
تابلوهای دستساز که از جنسهای مختلف تهیه میشود. چرم،چوب و کریستال ابزاری است که امروزه بسیار کاربردی بوده و در امور مختلف از مجسمه و میز گرفته  تا تابلوهای هنری مورد استفاده قرار میگیره و برخلاف اینکه به دلیل واژه چرم ویا کریستال تصورعموم بر بالا بودن رقم این تابلوهاست. تابلوهای دکوراتیو چرم و کریستال به نسبت زیبایی ظاهری و متریال دارای رنج قیمتی مناسب هستند . این تابلوهای دکوراتیو معمولا در محیط های لوکس و مدرن کاربرد دارد.

تابلو دکوراتیو چند تکه
زمانی که دیوار منزل شما بزرگ باشه می‌تونید از تابلوهای چند تکه استفاده کنید. تابلو با اندازه های مختلف را می‌تونید به صورت چند تکه ای که مدنظرتان هست به کار ببرید. بر فرض مثال، یک تابلو 1۵0 در 0۵ سانتیمتر شامل سه تکه 50در50می‌شود. تابلو چند تکه در اندازه های گوناگون قابل تهیه است که بنابر متراژو دکوراسیون داخلی منزل شما انتخاب میشه.

تابلو قاب دار
اگه دوست داشته باشین که فریم و قاب مناسب برای تصویر تابلو دکوراتیو خود انتخاب کنید، نگران نباشین چون شما تنها نیستین و خیلی از افراد به تابلو قاب دار بیشتر علاقمند هستند.

در وهله اول یکی از مهم‌ترین اهداف قاب‌بندی تابلو، نمایش تصویر زیبا به بهترین شکل ممکن است و اگر تابلو دکوراتیو شما بدون قاب باشد خیلی زیبا به نظر نمی‌رسد و بیشتر حالت یک  پوستر را به خود می‌گیرد. دومین اقدام در زیباتر کردن تصویر استفاده از پاسپارتو در تابلو دیواری سبب برجسته‌سازی تابلو شما می‌شود. وجود پاسپارتو در تابلوهای دیواری ضروری نیست اما در خصوص اکثر تصاویر ثبت شده بر روی کاغذ زمانی که مرزی بین حاشیه اثر و قاب وجود داشته باشد باعث جذابیت دو چندان تابلو دیواری میشود.
به کارگیری پاسپارتو در تابلو دیواری علاوه بر برجسته سازی اثر هنری، فاصله ای میان اثر و محافظ شیشه‌ای آن (در صورت استفاده) می‌اندازد که از چسبیدن اثر شما به شیشه جلوگیری می‌کند.

در نهایت باید در نظر داشت که چیدمان محیط و رنگ ها تاثیرات غیرقابل انکار بر روح و روان آدمی دارد و انعکاس فضایی که در آن اوقات خود را میگذرانیم اثرگذار است. پس نباید ازاهمیت چیدمان غافل بود و بهترین انتخاب را برای چشم انداز منزل و محل کار خود داشته باشیم.

تابلوهای شاسی دکوراتیو

تابلو سه میل، هشت میل و شانزده میل
تابلوهای شاسی هشت میل و شانزده میل به دلیل ضخامت چوب مورد استفاده، باعث میشود که بعد از نصب به دیوار برجستگی تابلو باعث چشمگیری بیشتری باشد. که این انتخاب برای
تابلو دکوراتیو با ابعاد بزرگ مناسبتر است.

کاغذ چاپ عکس
چاپ عکس روی کاغذهای متنوعی انجام می شود که معمولا کاغذ چاپ مناسب برای تابلو دکوراتیو کاغذ سیلک چون این کاغذ دارای جلوه بیشتری است.

اطلاعات بیشتر ...